Logo

Dnes/
19/05/2024

Termotransfer

Značí na obaly vo vysokom rozlíšení

Tlačte trvanlivo a vo vysokom rozlíšení na fólie, sáčky a pásky. Termotransferovú tlačiareň (TTR) môžete ľahko integrovať priamo do svojej linky. 

Ideálne riešenie napríklad pre výrobu cukroviniek. Potlačiť, naplniť, zataviť, nastrihať - a sáčok cukríkov je na svete. V kontinuálnej alebo krokovej prevádzke.

Termotransfer je kontaktná technológia automatizovaného značenia. Tlačí sa priamo na výrobok či obalový materiál. Farba sa prenáša na značený povrch teplom cez TTR pásku. Oproti klasickej termotlači dosiahnete omnoho vyššiu odolnosť a trvanlivosť kódu. 

Nevýhodou termotransferu je možnosť značenia iba prázdnych obalov. Materiál musí prejsť strojom, aby sa s ním farbiaca páska dostala do kontaktu.

Kvalitne tlačí aj veľmi malé znaky 

S termotransferom značíte vo vysokom rozlíšení 300 dpi, a preto je vhodný aj pre tlač veľmi malých znakov. Maximálna rýchlosť je 800 mm/s a veľkosť tlačovej plochy až 107 × 200 mm. Vďaka tomu splní termotransfer takmer všetky požiadavky na tlač. Napríklad v potravinárstve, farmácii a výrobe elektroniky.
 

Ako presne funguje termotransferová tlač? 

U termotransferových tlačiarní je princíp tlače podobný ako pri priamej termálnej tlači, ale medzi tlačovú hlavu a materiál sa vkladá termotransferová páska. Z nej sa teplom prenesie farba na potlačovaný povrch. Tlačová hlava je tvorená malými otvormi, ktoré sa postupne nahrievajú podľa požadovaného obrazca. 

Termotransfer má radu výhod oproti priamej termotlači (využívanej napr. pre účtenky). 

  • Značenie dosahuje vyššej odolnosti - potlač nie je citlivá na svetlo, teplo alebo mechanické poškodenie. 

  • Termotransferová tlač zostáva čitateľná po dlhú dobu.

Vďaka termotransferovej páske sa predlžuje životnosť tlačovej hlavy.

 

Samozrejmosťou je dodanie spotrebného materiálu, ktorý zaisťuje bezproblémový chod tlačiarní.

Termotransferové zariadenie

LINX TT

LINX TT

Značenie fólií a sáčkov

Termotransferová tlačiareň s nízkymi prevádzkovými nákladmi. Prispôsobí sa vašej linke – tlačí v krokovom alebo kontinuálnom režime. Vhodná aj pre veľmi malé znaky s rozlíšením 300 dpi.

Materiál: fólie a pásky
Priemysel: Potravinárský priemysel
Technológia: Termotransfer
Výrobca: Linx